Bulut Servisi Com Logo
Hibrit Bulut Pazarı Büyüyor Hibrit Bulut Pazarı Büyüyor
MarketsandMarkets tarafından yapılan yeni bir pazar araştırması raporuna ve prnewswire’ın gönderisine göre; pazarın %22,5 bileşik yıllık büyüme oranı ile artarak 2016 yılında 33,28 milyar... Hibrit Bulut Pazarı Büyüyor

MarketsandMarkets tarafından yapılan yeni bir pazar araştırması raporuna ve prnewswire’ın gönderisine göre; pazarın %22,5 bileşik yıllık büyüme oranı ile artarak 2016 yılında 33,28 milyar dolara seviyesine yükselecek. 2021 yılına kadar 91,74 milyar dolara ulaşacağı tahmin ediliyor.

Analiz pazarı ve ölçeklenebilir, esnek bulut tabanlı çözümlere doğru olan eğilim, hibrit bulut çözüm ve servis sağlayıcılarına işletmelere gelişmiş hibrit bulut çözümleri sunmaları noktasında büyük fırsatlar sunuyor.

Hibrit hosting çözümlerinin pazarda en büyük paya ve en yüksek yıllık bileşik büyüme oranına sahip olması bekleniyor. Felaket Kurtarma çözümü ikinci bir depolama veya altyapı üzerinde veri ve uygulamaları yedekleme ve geri yükleme yapılmasını mümkün kılıyor. Hibrit hosting çözümlerinin güvenlik ve hosting performansları ile sanal bulut sunucularının ölçeklenebilirliği ve esnekliğini birleştirerek en yüksek pazar payına sahip olması bekleniyor.

En büyük pazar payı

IaaS servis modelinin en büyük pazar payına sahip olması öngörülüyor. SaaS servis modelinin ise en yüksek yıllık bileşik büyüme oranına sahip olacağı tahmin ediliyor. Pazardaki çeşitli SaaS sağlayıcıları, son kullanıcıların as-a-service uygulamaları ve hibrit bulut yazılım yönetimine odaklanmalarını sağlıyor. Hibrit bulut ortamında hem özel hem de genel bulut işlevlerinin benimsenmesinden bu yana, bir uygulamanın hibrit ortamında çalışabilme gereksiniminde de aynı şekilde artış gerçekleşiyor.

Asya-Pasifik’in hibrit bulut pazarında en hızlı büyüyen bölge olması bekleniyor. Hibrit bulut pazarında ise bölgesel analiz düşünüldüğünde Kuzey Amerika’nın en büyük pazar payına sahip olacağı tahmin ediliyor. Pazarda Asya-Pasifik’in büyüme aşamasında olduğu ve küresel hibrit bulut pazarında en hızlı büyüyen bölge olduğu görülüyor.

Bu yüksek büyüme oranının en önemli nedeni özel ve genel bulut faaliyetlerinin hibritte birleştirilerek büyük ölçekli işletmelerin kullanımda artan bir eğilim içinde olmalarından kaynaklanıyor. Çeşitli şirketler yenilikçi ve etkili hibrit bulut çözümleri ve servisleri sunmaya başlamış durumdalar. Hibrit bulut çözümleri ve servisleri sunan başlıca sağlayıcılar; Hewlett-Packard, Microsoft, IBM, Cisco, Equinix, Oracle, VMware, Citrix, Rackspace ve Amazon Web Servisleri olarak karşımıza çıkıyor.