Bulut Servisi Com Logo
Alibaba Cloud IoT platformu başlattı Alibaba Cloud IoT platformu başlattı
Alibaba Cloud kendi IoT, hibrit bulut, depolama ve güvenlik özelliklerini genişletmek amacıyla yeni ürün serisini duyurdu. Shenzhen Zirvesi’nde Alibaba Cloud IoT platformu başlattı. IoT... Alibaba Cloud IoT platformu başlattı

Alibaba Cloud kendi IoT, hibrit bulut, depolama ve güvenlik özelliklerini genişletmek amacıyla yeni ürün serisini duyurdu. Shenzhen Zirvesi’nde Alibaba Cloud IoT platformu başlattı. IoT ve bulut bilişim için tek nokta bir platform olma özelliğini taşıyan ilk sürümü tanıtılmış oldu. Bu servis, medikal enerji, akıllı ev ve akıllı kampüs ağları gibi alanlarda IoT dağıtımları için altyapı sağlıyor.

IoT’un 1.0 sürümü

IoT’un 1.0 sürümü bir akıllı yayma platformu, akıllı cihaz ve ekosistem işlevlerini birleştiriyor. Cihazların bulut ve diğer cihazlara hızla bağlanmasına imkan sağlamak için de bir dizi protokol ile uyumlu.

Etkinlikte, Alibaba Cloud bir de hibrit bulutlar için özel bir platform olan Apsara Stack bulut platformu başlattı. Şirket, kurumsal düzeyde veritabanı ve depolama ihtiyaçları için, veri göçü, depolama motorları, erişim protokolleri ve kullanım modellerini içeren bir dizi servis açılışı da yaptı.

Ayrıca, kullanıcılara veri işleme uygulamaları veya modülleri anında oluşturabilmek için olanak sağlayan bir konsepti tanıttı. Bu konsept Bulut depolama uygulama arayüzünü içeriyor ve “light computing” olarak adlandırılıyor.

Son olarak, Alibaba Cloud HTTPS şifreli iletişim, sertifika yetkili hizmetleri ve diğer kurumsal sınıf güvenlik hizmetlerini desteklemek için AliCloud CDN’in geliştirilerek yükseltildiğini duyurdu.