Bulut Servisi Com Logo
IBM ve Reliance İletişim Şirketi Ortaklığı IBM ve Reliance İletişim Şirketi Ortaklığı
IBM, Reliance İletişim şirketi ile ortaklık kapsamında Telekom müşterilerine tam bir IaaS portföyü sunacak. IBM, Economictimes’ın haberine göre; IBM Bulutu üzerinde çalışan son derece güvenli... IBM ve Reliance İletişim Şirketi Ortaklığı

IBM, Reliance İletişim şirketi ile ortaklık kapsamında Telekom müşterilerine tam bir IaaS portföyü sunacak.

IBM, Economictimes’ın haberine göre; IBM Bulutu üzerinde çalışan son derece güvenli ve ölçeklenebilir IaaS teklifleri portföyünü müşterilerine sunmak için Reliance İletişim ile çalıştığını duyurdu.

Reliance İletişim, endüstri genelinde 39.000 üzerinde büyük işletme, küçük ve orta ölçekli işletme (KOBİ) de dahil olmak üzere 115 m üzerinde geniş bir müşteri tabanına sahip.

Şirket müşterilerine sadece IBM bulut altyapı servisi sunmakla kalmayacak. Aynı zamanda IBM bulutu üzerinde çalışan Hindistan’ın SMB pazarını için uçtan uca entegre bir e-ticaret servisi sağlamak amacıyla yeni servis çalışmalarını da başlatmış bulunuyor.

Reliance İletişim ve Küresel Xchange SVP’nin Küresel Ürün Yönetimi sorumlusu Braham Singh, IBM ile olan ortaklıkları sayesinde müşterilerin “Dijital Hindistan” programı sayesinde yeni fırsatlar edinebileceklerini ve özellikle daha rekabetçi olabilmek için esneklik ve küresel erişimden yararlanabileceklerini vurguluyor.

IBM tarafından yapılan araştırmada iletişim servis sağlayıcılarının kuruluşlara sunulan servis hatları ile bulut servislerinin ayrılmaz bir parça olduklarını gösteriyor. IBM, Bell Canada, Indostat, Telstra(Avustralya), Reliance(Hindistan), AT&T ve Verizon gibi büyük pazarlarda önde gelen bir dizi iletişim servis sağlayıcılarıyla işbirliği yapmaktadır.

IBM bulut müşterilerine dijital dönüşümde yardımcı olmak için bulut servislerinde hızlı, kolay ve otomatik erişim imkanı sunuyor. IBM bulut servisinin analiz, mobil, ağ, depolama, nesnelerin interneti ve bilişsel işlem özellikleri bulunmaktadır.

Bu ortaklık sayesinde Reliance İletişim, özellikle KOBİ’lere onların iş uygulamalarını çalıştırabilmeleri için sağlam bir altyapı platformu sunuyor olacak. Bu durum onlara verimliliği artırmalarında yardımcı olurken kullandıkça ödeme seçeneği de sağlayacaktır.

IBM Hindistan ve Güney Asya Bulut Başkanı Vivek Malhotra, Reliance İletişim ile ortaklıklarından memnun. Hint pazarında bulut servisi sunma çabalarını desteklediklerini belirtiyor. Geniş bulut portföyü, derin uzmanlık ve veri gizliliği ile IBM bulutunun işletmelere kaynaklarını büyütme ve yatırımlarını optimize etme olanağı sağlıyor. Malhotra, bu iş birliği ile kurumsal bulut çözümlerine erişimi kısıtlı olan kuruluşların gereksinimlerini karşılamanın mümkün olacağının altını çiziyor.

Henüz yorum yok.

İlk yorum bırakan siz olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir