Bulut Servisi Com Logo
Pazar Liderlerinin PaaS Başarısızlığı Pazar Liderlerinin PaaS Başarısızlığı
ABD doları güçlenmeseydi, uygulama altyapısı ve ara katman ( AIM ) yazılımının geçen yıl dünya çapında büyümesi %7.8 olacaktı. Bu şekilde, yıllık bazda %0,1... Pazar Liderlerinin PaaS Başarısızlığı

ABD doları güçlenmeseydi, uygulama altyapısı ve ara katman ( AIM ) yazılımının geçen yıl dünya çapında büyümesi %7.8 olacaktı. Bu şekilde, yıllık bazda %0,1 artışa razı olmak zorunda kalacak. Itproportal’ın haberine göre bunlar, pazar analistleri Gartner’in son rakamları. 2015 yılında endüstri gelirleri 23.9 milyar dolara yükseldi. Gartner’ın araştırma yöneticisi Fabrizio Biscotti, PaaS sektörünün sadece AIM pazarında değil bütün yazılım girişim pazarında en etkili büyümeyi gösterdiğini belirtiyor. Biscotti, PaaS uygulamalarının Amerikan dolarında dalgalanmalara rağmen %40 artış gösterirken PaaS entegrasyonunun %55 arttığını vurguluyor.

iPaaS ve aPaaS’ın gelişmesi

Gartner bulut altyapısının olgunlaşarak geleneksel şirket içi teknolojilerine göre daha fazla çeviklik, ölçeklenebilirlik ve etkililik sunduğunu ifade ediyor.

Biscotti, en büyük sağlayıcılar arasında pazar yoğunluğunun uzmanların, bulut sağlayıcıların ve açık kaynağın baskısıyla azalmakta olduğunun altını çiziyor. iPaaS ve aPaaS’ın gelişmesi, büyük oranda pazar görevlilerinin yararına düzenlenmemektedir. En büyük sağlayıcılar bile pozisyonlarını korudukları halde, Oracle geçen yıl geliri %13 düşerek mağdur olan IBM’i kuşatmıştır. Şirket şu anda AIM yazılım pazarında toplamda %25’le yerinde sayarken Oracle bu sayıyı %13.3’le takip etmektedir.

Biscotti, Salesforce’un 1 milyon doların üzerinde %36’lık bir gelir büyümesiyle AIM pazarını altüst etmeyi sürdürdüğünü vurgulamaktadır.

Salesforce’nin güçlü performansı “diğerleri” kategorisinde hazırda bulunan büyümenin yanısıra yalnızca bulut şirketlerinin modasının altını çizmektedir ve daha küçük uzmanlar bu boşlukta geleneksel sağlayıcıların değerinde pazar paylaşımını edinmektedirler.

Henüz yorum yok.

İlk yorum bırakan siz olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir