Bulut Servisi Com Logo
Oracle İngiltere’deki Bulut Platform Kapasitesini Genişletiyor Oracle İngiltere’deki Bulut Platform Kapasitesini Genişletiyor
Oracle, İngiltere Slough’daki veri merkezi tesisinden sağladığı hizmeti genişletmek için platform servisini kullanmaya başladı. WallStreet’in haberine göre; Tesis İngiltere’de 500’den fazla şirkete altyapı servisi... Oracle İngiltere’deki Bulut Platform Kapasitesini Genişletiyor

Oracle, İngiltere Slough’daki veri merkezi tesisinden sağladığı hizmeti genişletmek için platform servisini kullanmaya başladı.

WallStreet’in haberine göre;

Tesis İngiltere’de 500’den fazla şirkete altyapı servisi (IaaS) ve yazılım servisi (SaaS) sunuyor. Ayrıca kamu sektöründen ve özel şirketlerden de küresel müşterilere de sahip.

Slough’daki veri merkezi iki yıldır ağırlıklı olarak Oracle’ın SaaS ve IaaS ürün uygulamalarıyla çalışıyor. Oracle’ın kıdemli başkan yardımcısı Dermot O’Kelly büyük hesaplama iş yüklerine ihtiyaç duyan kişiler için Exadata makinelerin sunulduğunu belirtiyor.

Yeni PaaS yetenekleri, verilerini İngiltere’de depolamak zorunda olan Oracle müşterilerine, güvenliği etkilemeden daha düşük maliyetler ile uygulamalarını test etme, geliştirme ve dağıtım yapabilme imkanı sunuyor. Ayrıca, İngiltere’deki müşteriler Oracle platform ve altyapı servislerinde kendi güvenlik duvarları arkasındaki işlem yapabilme seçeneğine sahip olabilecekler.

Oracle’ın ürün geliştirme başkanı Thomas Kurian, bulut servislerinin müşterilerin rekabet gücünü koruyabilmek için gereken yeni dijital özellikleri ile hızlı gelişimlerine yardımcı olacağını belirtiyor.

Teknoloji servisleri yöneticisi Iaan Patterson hükümetin birincil bulut politikasının, ihtiyaçları olan BT ürünlerinin alınması olduğunu belirtiyor. Ayrıca bulut modelinin bir parçası olan servisleri satın almak için İngiltere’nin devlet dairelerine yardımcı olunacağının altını çiziyor. Bu büyük yatırım sağlayıcısının mükelleflere stratejik hırs, üstün değer ve hizmetlerle destek sağlayacağını belirtiyor.

Oracle’ın Ceo’su Mark Hurd, bulut platform yazılımının yanı sıra altyapı yeteneklerini geliştirmek ve müşterilerin on yıllık bir süre içinde en az bir yaygın iş BT sürecinde bulutu rahatlıkla kullanacaklarını belirtiyor.

Oracle’ın platform servisini (PaaS), yazılım servisini (SaaS) ve altyapı servisini (IaaS) desteklemek için 19 küresel veri merkezi bulunuyor. Geçen ay yapılan açıklamada, Abu Dhabi Birleşik Arap Emirliklerinde kullanıcıları desteklemek için bir bulut veri merkezinin tesis edileceği duyuruldu.