Bulut Servisi Com Logo
Yaşam Bilimlerinde Bulut Bilişim Önem Kazanıyor Yaşam Bilimlerinde Bulut Bilişim Önem Kazanıyor
Transparency Pazar Araştırma şirketi “Yaşam Bilimleri Ar-Ge’sinde Bulut Bilişim 2015-2023 Küresel Sanayi Analizleri, Boyut, Kar Payı, Büyüme ve Trend Tahminleri” başlıklı bir rapor yayınladı.... Yaşam Bilimlerinde Bulut Bilişim Önem Kazanıyor

Transparency Pazar Araştırma şirketi “Yaşam Bilimleri Ar-Ge’sinde Bulut Bilişim 2015-2023 Küresel Sanayi Analizleri, Boyut, Kar Payı, Büyüme ve Trend Tahminleri” başlıklı bir rapor yayınladı. Bu rapora göre; 2015-2023 döneminde hızlı tempoyla yaşam bilimlerindeki Ar-Ge pazarında bulut bilişim kullanımının artması bekleniyor.

Medgatget isimli medikal teknoloji haber kanalının yaptığı incelemeye göre;

Bulut bilişim, depolama ve internet üzerinden veri ve programlara erişim sağlarken, depolama ve uygulamaları çalıştırmak için gerekli sunucular, kişisel bilgisayar, tablet, akıllı telefon ve sabit disk yerine kullanılıyorlar.

Yaşam bilimlerindeki araştırma ve geliştirme faaliyetleri,  hayvanlar, bitkiler ve insanlar gibi yaşayan organizmaların ve mikroorganizmaların bilimsel incelenmesini içeriyor. Yaşam bilimleri araştırma ve geliştirme faaliyetleri ağırlıklı olarak çok sayıda canlı organizmaların biyolojisi ile ilgili.

Araştırma ve geliştirme faaliyetlerindeki hızlı büyüme, bulut bilişim hizmeti talebi için de artışa neden olmuştur.

Birden çok eyalette ve çok uluslu olarak gerçekleştirilen klinik deneyler ile kronik hastalıkların yaygınlaşmasındaki artış gibi faktörler, yapılan dönemsel tahminlere göre küresel çapta gerçekleştirilecek sağlık alanındaki Ar-Ge faaliyetlerinde bulut bilişim daha fazla kullanılıyor olacak.

Araştırma ve geliştirme faaliyetleri dünya genelinde profesyonel olarak düzenleniyor.

Yaşam bilimleri araştırma ve geliştirmenin bulut bilişimi benimsemesi, yetkili merciler tarafından zorunlu hale getirilmesiyle bulut bilişim talebi gelecek yıllarda katlanarak artmaya hazırlanıyor.

Çevrimiçi veri gizliliği, etik sorunlar ve kişisel verilere yasadışı erişim gibi verilerin korunması sorunu yakın gelecekte yaşam bilimi Ar-Ge pazarında küresel bulut bilişimin büyümesine engel olması  tahmin ediliyor.

Yaşam bilimleri Ar-Ge pazarında küresel bulut bilişim türü Teknoloji ve Coğrafya temelinde bölümlenmiş durumda.

Yaşam bilimleri Ar-Ge pazarında küresel bulut bilişim türüne göre, sanal bilgisayar, yüksek performanslı bilgi işlem, dağıtımlı hesaplama, yararlı hesaplama, MapReduce ve Hadoop olarak sınıflandırılıyor.

Yaşam bilimleri ve Ar-Ge’de kullanılan bulut bilişim teknolojilerinden bazıları; Platform servisi (PaaS), yazılım servisi (SaaS) ve altyapı servisi (IaaS)’dir.

Coğrafya merkezli yaşam bilimleri Ar-Ge pazarında küresel çapta bulut bilişim uygulamalarında Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya-Pasifik şeklinde ayrılmaktadır. Şu anda Kuzey Amerika, küresel pazara hâkim durumda ve Avrupa ise hemen akabinde sıralamada ikinciliği alıyor.

Yaşam bilim Ar-Ge pazarında Kuzey Amerika’nın önümüzdeki yıllarda iyi yapılandırılmış düzenleyici sistem, gelişmiş araştırma ve geliştirme stratejileri ile önümüzdeki yıllarda bulut bilişimi ileri götüreceği tahmin edilmektedir.

Yaşam bilimleri Ar-Ge pazarında küresel bulut bilişimde önde gelen şirketlerden bazıları IBM, Microsoft, Oracle, Hewlett-Packard (HP) Geliştirme Şirketi ve Intel.

Yaşam bilimleri Ar-Ge pazarına yeni girenler tarafından teknik gelişmeler,  gelişmiş araştırma ve geliştirme faaliyetleri ile bulut bilişimin oldukça rekabetçi olacağı tahmin edilmektedir. Ancak, birleşme ve satın almalar önde gelen katılımcıların egemenliğini tahmin dönemi boyunca korumaya yardım edecektir.