Bulut Servisi Com Logo
GDS ve AliCloud Stratejik Ortaklığı Hibrit Gelişimini Destekleyecek GDS ve AliCloud Stratejik Ortaklığı Hibrit Gelişimini Destekleyecek
GDS(GDS Services Ltd.), Çin’in en büyük 3. şahıs yüksek seviye veri merkezi servis sağlayıcısı ve Alibaba Grup’un bulut bilişim birimi AliCloud, Çin’de kurumsel düzeyde hibrit bulut servisi’nin... GDS ve AliCloud Stratejik Ortaklığı Hibrit Gelişimini Destekleyecek

GDS(GDS Services Ltd.), Çin’in en büyük 3. şahıs yüksek seviye veri merkezi servis sağlayıcısı ve Alibaba Grup’un bulut bilişim birimi AliCloud, Çin’de kurumsel düzeyde hibrit bulut servisi’nin gelişimini destekleyeceklerini açıkladılar.

Ortaklık GDS’in geniş yüksek performans veri merkezi altyapısı, CloudMiX™ servis platformu ve AliCloud’un lider bulut bilişim teknolojisinin birleşiminden oluşacak. Bulut işletim, bakım ve edinim servislerinde eşsiz bir yönetim çözümü sunacak.

Son 15 yıldır Çin’de veri merkezi sektöründe açık ara lider konumdaki GDS, ülke çapındaki büyük şehirlerde yüksek performanslı veri merkezleri işletiyor.  Güvenli ve güvenilir servisleri ile 250’nin üzerinde büyük finansal kurumlar ve işletmelere hizmet veriyor.

GDS’in Kurucu ve CEO’su William HUANG yaptığı açıklamad;, GDS ve AliCloud arasındaki bu güçlü işbirliği kurumsal müşterilerine en iyi bulut yönetim servislerini sağlamak için ortak inançlarına dayandığını belirtiyor. Birleşen kaynaklar ve avantajların müşterilerine gelişen veri yönetim yeteneklerini daha düşük maliyetler ile sunulmasını sağlayacağına inanıyor.

AliCloud’un müşterileri arasında; mobil uygulama ve oyun geliştiricileri, dijital eğlence sektörü, tüketici elektroniği, finans,  sağlık ve eğitim gibi çeşitli sektörlerin temsilcileri bulunuyor. AliCloud’un Başkanı Simon HU’ya göre; GDS ile birlikte AliCloud çok daha güvenilir olacak.  Esnek bulut çözümlerini kurumsal ve bireysel geliştiricilere sunarak teknolojilerini gerçekleştirmelerini mümkün kılacağına inanıyor.

GDS

2001 yılında kurulan GDS, Çin’in lider yüksek ölçekli ver merkezi servis sağlayıcısı ve yenilikçi kurumsal hibrit bulut servis sağlayıcısı. Veri merkezi ve yönetim servisleri tecrübesi ile en büyük İnternet şirketleri ve önde gelen finans kurumlarının 1/3’üne hizmet veriyor. GDS veri merkezi hizmeti, birleşik kurumsal servis ve bulut platform servislerini ülke çapındaki büyük şehirlere dağılmış durumdaki 160.000 m2 alana sahip19 yüksek seviye veri merkezi ile müşterilerine sunuyor.

AliCloud

2009 Eylül’ünde kurulan AliCloud, Alibaba Grup’un bulut bilişim kolu ve bulut bilişim ile veri yönetimi konularında yüksek ölçeklenebilir platformlar geliştiriyor. Kapsamlı bulut servis paketi ile desteklediği Alibaba Grup çevrimiçi ve mobil ticaret ekosistemi katılımcıları arasında satıcılar, 3.şahıs müşteriler ve işletmeler bulunuyor.