Bulut Servisi Com Logo
IBM Cloud, Zenium Frankfurt One’ı Seçti IBM Cloud, Zenium Frankfurt One’ı Seçti
Zenium Frankfurt One veri merkezi tesisi, IBM Cloud’un yeni servislerine ev sahipliği yapacağını duyurdu. Zenium, melez bulutun daha da yaygınlaşmasını sağlamak için IBM Direct... IBM Cloud, Zenium Frankfurt One’ı Seçti

Zenium Frankfurt One veri merkezi tesisi, IBM Cloud’un yeni servislerine ev sahipliği yapacağını duyurdu.

Zenium, melez bulutun daha da yaygınlaşmasını sağlamak için IBM Direct Link hizmetlerine destek olacağını belirtti. Kurumlar Direct Link’i kullanarak kendi IT ekipmanlarını IBM Cloud gibi aynı veri merkezinde barındırarak hızla melez (hybrid) bulut çözümleri oluşturabiliyorlar. Bu ağ linki kurumlara kendi IT kaynaklarını IBM’in gücünü SoftLayer’dan alan bulut servisleri ile birleştirme yeteneği kazandırıyor.

Zenium One’daki kurumlar tek rack kabinden kafesli alanlara ve özel amaçlı kurulmuş veri suitleri barındırma alanı alabilecekler. Bunları doğrudan IBM Cloud bulut hizmetlerine bağlayabilecekler. DirectLink servislerinin sunduğu gerçek melez yaklaşımla kurumlar, kendi iç kaynaklarından en iyisini elde ediyor. Diğer yandan IBM Cloud’a doğrudan erişim sağlamalarına olanak tanıyor.

IBM, geçen yıl ilk SoftLayer tesisini açmak için Zenium’un Sossenheim’daki veri merkezini seçmişti. IBM’in Frankfurt One’ı tercih etmesinde etkili olan faktörler arasında, bölgede amaç odaklı inşa edilen ilk tesis olarak pazar lideri enerji etkinliği (tam yükte 1.3 PUE), iki farklı 110kV güç kaynağından beslenmesi, güçlü fiziksel güvenlik ve Tier +3 seviyesinde deprem dayanıklılığı öne çıkmıştı. Veri merkezinin taşıyıcıdan bağımsız olması ve Frankfurt’ta aktif olan tüm taşıyıcılara erişim sağlaması da kararda etkili olmuştu.

IBM’in Direct Link servisleri, kurumların kendi mevcut IT altyapıları ile IBM’in SoftLayer tabanlı bulut bilişim kaynakları arasında yüksek hızlı ve güvenli bir ağ bağlantısı kurmalarını sağlıyor. Servisler Cloud Exchange, Network Service Provider (NSP) ve Colocation olmak üzere 3 farklı seçenek olarak sunuluyor. Üç servis te kurumlara daha hızlı ve daha tutarlı ağ performansı, daha yüksek veri güvenliği ve birden çok bulut servis sağlayıcıya doğrudan bağlantıyı da içeren melez bulut kurulum seçenekleri sunuyor.