Bulut Servisi Com Logo
Amazon Web Servisleri İstanbul Ofisi Açıldı Amazon Web Servisleri İstanbul Ofisi Açıldı
AWS (Türkiye) yaptığı açıklamada, bölgedeki bulut bilişim benimsemelerini güçlendirmek adına ülkedeki ilk ofislerini açtıklarını duyurdu. Amazon Web Servisleri İstanbul Ofisi açıldı Girişimciden ülkenin bazı... Amazon Web Servisleri İstanbul Ofisi Açıldı

AWS (Türkiye) yaptığı açıklamada, bölgedeki bulut bilişim benimsemelerini güçlendirmek adına ülkedeki ilk ofislerini açtıklarını duyurdu. Amazon Web Servisleri İstanbul Ofisi açıldı

Girişimciden ülkenin bazı çok eski ve yaygın kuruluşlarına kadar tüm ölçeklerdeki işletmelere işlerinde destek olacaktır. Türk organizasyonların AWS bulutuna kazandırılmasını sağlamak adına operasyonlarına başlamış bulunmaktadır.” denildi.

Web dünyasınn devi Amazon.com’un sahibi olduğu AWS veri merkezi lokasyonlarında; hesaplama, depolama, veritabanı, analitik, uygulama ve dağıtım servislerinden oluşan tam donanımlı hizmetler sunuluyor. AWS şu anda altyapı, platform ve yazılım servislerine sahip en büyük bulut servisi sağlayıcısı konumunda.

Türkiyedeki organizasyonların AWS’nin 2006 yılında kuruluşunun ardından erken dönemdeki ilk bulut servis benimseyicileri arasında. Türkiye yerleşkeli müşterileri geliştirme ve test ortamlarından büyük veri analitiğine, mobil, web ve sosyal uygulamaları ve hatta kritik iş yükleri için AWS’yi kullanmaktalar. Peak Games, Yemeksepeti ve Siberalem.com gibi hızlı büyüyen şirketler ile dünya çapında tanınan Digitürk, Arçelik, Vestel Elektronik, Pegasus Airlines, MetGlobal ve Türk Telekom gibi büyük firmaların da AWS müşterileri arasında bulunduğuna dikkat çekiliyor.

AWS Türkiye Ülke Müdürü Murat Yanar; Türk şirketlerinin dünya üzerindeki müşterilerine ulaşarak işlerini büyütmek için yaklaşık 10 yıldır AWS üzerinde geliştirme yapılıyor. Bulut uyarlamaları kullanılıyor.

Türkiyede AWS ofisinin açılması kararının arkasında müşteri tabanındaki hızlı büyüme, bölgede bulunan yeteneklerin sayısı ve bulut uyarlamalarını desteklemek var. “Daha fazla sayıda Türk şirketleri ile çalışmak, sürdürülebilirlik, güvenlik ve gizlilik seviyelerinde sektör liderliğini devam ettirerek şirketlerin gerçekleştirecekleri inovasyon çalışmalarında destek olmaktan heyecan duyulduğu” kaydedildi.