Bulut Servisi Com Logo
OneDrive Sınırlandı OneDrive Sınırlandı
Microsoft, OneDrive Bulut Servisi için uyguladığı sınırsız depolama hizmetini sonlandırdı. OneDrive Sınırlandı Microsoft’un yaptığı açıklamada, Office 365 kullanıcılarının sınırsız kapasite ile kullandıkları OneDrive bulut... OneDrive Sınırlandı

Microsoft, OneDrive Bulut Servisi için uyguladığı sınırsız depolama hizmetini sonlandırdı.

OneDrive Sınırlandı

Microsoft’un yaptığı açıklamada, Office 365 kullanıcılarının sınırsız kapasite ile kullandıkları OneDrive bulut depolama servisinin 1TB kullanım kapasitesi ile sınırlandırıldığı duyurdu. Servis kullanıcıları için işleri daha da karmaşık hale getirecek olan bir diğer adım da, firmanın  100GB ve 200GB’lık planlarını 50GB’a düşürmesi ve aylık 1.99 USD fiyat ile sunması oldu.

Şirket’in OneDrive bulut depolama servisini Office 365 abonelerinin kullanımına sunmasının üzerinden henüz 1 yıl gibi bir süre geçti ve artık kullanıcılar 1TB kapasite ile sınırlandırılmış durumdalar. Aynı zamanda şirket 15GB’lık ücretsiz kullanım kapasitesini 5GB’a düşürürken, hediye 15GB kapasiteli kamera çekimi depolamanın kullanımını da sonlandırdı. Tüm bu değişikler 2016’nın başlarında uygulamaya alınacak ve kullanıcılar hali hazırda kendilerine tanınan kapasite limitlerini aşmış durumdalar. Geek.com’a göre Microsoft kullanıcılarına bilgilendirme epostaları gönderiyor olacak.

Teknoloji şirketi çok fazla kullanıcının tüm bilgisayarını bulut depolamada yedeklemesinden ve çok sayıda video içeriği depolamasından şikayetçi. Şirket yaptığı açıklamada Office 365 kullanıcıları için sunulan sınırsız kapasite bulut depolama servisinin başlatıldığı günden beri küçük bir kullanıcı grubunun çok sayıda bilgisayar yedeği ve tüm DVR kayıtları ile film koleksiyonlarını sistemde depoladığını, büyük ölçekli yedekleme senaryolarına odaklanmak yerine OneDrive’ın yüksek değerli verimlilik ve işbirliği deneyimleri yaratmaya odaklanmasını istediklerini belirtiyor.

Bulut servisinin yeni aboneleri de 100GB ve 200GB depolama kapasitelerinin düşürülmesinden etkileniyor olacaklar.

En iyi bulut depolama servisleri ile ilgili incelememize BURADAN ulaşabilirsiniz.