Bulut Servisi Com Logo
Oracle Pastadan Pay İstiyor Oracle Pastadan Pay İstiyor
Oracle yeni altyapı servisi ile AWS’nin domine ettiği bölgeye giriyor. Fiyatlandırma ve algılanan güvenlik ile ayrışmasının planlanan yeni altyapı servisi ile Oracle, bulut pastasındaki... Oracle Pastadan Pay İstiyor

Oracle yeni altyapı servisi ile AWS’nin domine ettiği bölgeye giriyor.

Fiyatlandırma ve algılanan güvenlik ile ayrışmasının planlanan yeni altyapı servisi ile Oracle, bulut pastasındaki büyük dilime de göz dikti.

Yeni altyapı servisi, Oracle ürün geliştirme başkanı Thomas Kurian tarafından San Francisco’da gerçekleşen OpenWorld etkinliğinde duyuruldu.

Servislerin tanıtımında ilk olarak müşterilere elastik ve adanmış hesaplama seçenekleri arasında seçim yapmayı mümkün kılan Oracle Elastic Compute Cloud tanıtıldı. Elastic Compute bulutta paylaşılmış bir hesaplama alanında her türlü iş yükünü çalıştırmayı mümkün kılıyor. Adanmış seçenek ise CPU pinning ve tam ağ izolasyonu yeteneklerini ekliyor.

Oracle, hesaplama bulutunun Windows ve Linux’un da dahil olduğu çeşitli işletim sistemlerini desteklediğini ve sahip olduğu özellikler ile gözlem yeteneklerini güçlendirdiği belirtiliyor.

İki yeni depolama bulut servisi, farklı türlerde depolamaya odaklanmış durumda. Arşiv seçeneği veri alımı için öngörülebilir SLA ile, seyrek erişilen ve uzun vadeli saklama gerektiren uygulamalar ve iş yükleri için depolama sağlıyor. Diğer taraftan, dosya depolama servisi dosya tabanlı NFS v4 ağ protokolü ile Oracle bulut depolama servisindeki hem Nesne Depolamaya hem de Arşiv Depolama katmanına erişim sağlıyor.

Oracle Ağ Bulutu, yazılım tanımlı ağ yapılandırma yaklaşımı ile müşteri veri merkezinden yüksek performanslı ve güvenli bir bağlantı için tasarlanmış.

Konteyner bulutu, müşterilerine Oracle Hesaplama Bulutu içinde kolayca dağıtım yapabilmeyi mümkün kılan Docker konteynerlerde uygulamalarını çalıştırabilmelerini sağlıyor.

Sonuçta, Oracle ve iş ortakları Oracle Bulut’u üzerinde dağıtımı basitleştirmek adına bir dizi teknoloji yığınının standart servis kataloğunda sunulmasını onayladı.