Bulut Servisi Com Logo
Google Drive Çöktü Google Drive Çöktü
Cuma günü öğleden sonra tüm dünya üzerindeki Google Drive kullanıcılarını endişelendiren bir gelişme yaşandı. Google Drive Çöktü. Doküman ve diğer media dosyaları için bulut depolama... Google Drive Çöktü

Cuma günü öğleden sonra tüm dünya üzerindeki Google Drive kullanıcılarını endişelendiren bir gelişme yaşandı. Google Drive Çöktü. Doküman ve diğer media dosyaları için bulut depolama servisi hizmeti veren arama devi Google’ın Drive’ına ulaşılamadı. Yeni organizasyon değişikliği ile Alphabet adını alan şirket, yaşanan sorunun farkında olduklarını belirtti.

Google’ın uygulama durum sayfasını ziyaret edenler, “Google Drive’ın karşılaştığı sorunla ilgili raporları inceliyoruz. Kısa zamanda konu hakkında daha fazla bilgilendirme yapacağız.” notu ile karşılaştılar.

Cuma günü akşam saatleri (TSİ) itibariyle yaşanan problemin ertesi gün sabah saatlerinde Google’ın yaptığı açıklama ile giderildiği duyuruldu.

İlk olarak Venture Beat’in Google Docs hata mesajı olarak duyurduğu sorun esnasında, bazı kullanıcılar “Bağlantı kuruluyor. Çevrimdışı düzenleme yapmak için yeniden bağlantı sağlandığında senkronize et seçeneğini çalıştırınız.” notu ile karşılaştılar. Çevrimdışı çalışma seçeneğini etkinleştiren Google kullanıcıları, çevrimdışı olarak dosyalarına erişebildiler.

Hafta içinde Google,  İnternet kullanım ve hızını artırmak için yaptığı ve Hızlandırılmış Mobil Sayfalar adını verdiği çalışmasını duyurmuş, bu çalışma ile mobil Web taramaların daha hızlı gerçekleştirilmesinin amaçlandığını belirtmişti.

Google servisinde yaşanan bu sorun, Google Docs’ın karşılaştığı ilk sistem dışı kalma problemi olarak kayda geçti.